The HU - Klub koncertowy B90

The HU

The Hu to mongolski zespół muzyczny, który zdobył międzynarodową sławę dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi łączącemu ciężkie brzmienia rocka i metalu z mongolską muzyką ludową. Twórczość grupy charakteryzuje się głębokim szacunkiem do swoich korzeni, co znajduje odzwierciedlenie w ich muzyce. Zespół używa tradycyjnych mongolskich instrumentów takich jak morin khuur (mongolskie skrzypce końskie) i tumur khuur (żelazny róg), a także śpiewa w technice gardłowej, co jest charakterystyczne dla mongolskiej kultury.

 

The Hu zyskał popularność dzięki swoim dynamicznym i pełnym energii wykonaniom, które łączą ducha rocka z unikatowym brzmieniem tradycyjnych instrumentów. Zespół zadebiutował w 2019 roku albumem „The Gereg”, który przyniósł im uznanie zarówno wśród krytyków, jak i miłośników muzyki na całym świecie. Ich muzyka nie tylko bawi, ale również edukuje, prezentując bogactwo mongolskiej kultury poprzez nowoczesne aranżacje i teksty opowiadające o historii, duchowości i przyrodzie Mongolii.

 

Utwory takie jak „Yuve Yuve Yu” i „Wolf Totem” stały się hitami na międzynarodowej scenie muzycznej, a ich teledyski przyciągają miliony widzów na YouTube, demonstrując uniwersalność i przekrojowy apel ich muzyki. The Hu kontynuuje swoją misję budowania mostów kulturowych poprzez muzykę, regularnie koncertując na całym świecie i przyciągając fanów z różnych kultur i pokoleń. Ich twórczość jest prawdziwym świadectwem siły i piękna mongolskiej kultury muzycznej, prezentowanej na globalnej scenie.

Kraj pochodzeniaMongolia
Albumy:

The Gereg (2019)
Rumble of Thunder (2022)

Single:

„Yuve Yuve Yu” (2018)
„Wolf Totem” (2018)
„Shoog Shoog” (2019)
„Song of Women” (2020)
„Sad but True” (2020)
„This Is Mongol” (2022)
„Black Thunder” (2022)

Wydarzenia

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco