SzlamFest 4: Szlam Ostateczny

SzlamFest 4: Szlam Ostateczny

SzlamFest 4: Szlam Ostateczny

WHEN? FROM
24.04.2020
87 DAYS

TICEKTS
45 zł
BUY TICKET

SzlamFest 4: Szlam Ostateczny

 

Szlam. Szlam cały czas się zmienia. Po nuklearnej zagładzie latem 2019 roku, ludzkość została zdziesiątkowana i sprowadzona do defensywy. Komiksy stały się towarem deficytowym wymienianym za wodę i pożywienie, wrestling zdelegalizowano, a kasety VHS uznano za demoralizującą dokumentację wspomnień o dawnej cywilizacji i spalono niemal wszystkie znane egzemplarze w temperaturze 233 stopni Celsjusza. Ludzkość osiedliła się głęboko pod ziemią, uciekając przed radioaktywnymi karaluchami gigantami i robozaurami, ale grupa śmiałków znanych jako Wojownicy Szlamu postanowiła ocalić popkulturę i raz jeszcze wznieść sztandar Szlamu.

 

Antony Johnston

 

Pierwszy gość Szlamu Ostatecznego jest związany z wieloma dziedzinami bliskimi idei naszego festiwalu. Antony Johnston fanom gier najlepiej będzie znany ze scenariuszy do kultowego "Dead Space" czy "Shadow of Mordor", komiksiarze będą kojarzyć go z wydawanego przez blisko dekadę "Wasteland", adaptacji scenariusza Alana Moore'a do "The Courtyard" czy współpracy z Marvelem przy tytułach "Daredevil" i "Spider-Island"; z kolei fani kina akcji bez wątpienia oglądali "Atomic Blonde" z Charlize Theron, które powstało na podstawie jego komiksu - "The Coldest City". Spotkanie na SzlamFeście będzie pierwszą wizytą Antony'ego w Polsce.

Janne Widmark

 

Janne Widmark - storyboardzista z miasta Umeå w Szwecji, który w świecie filmu zajmował się już niemal wszystkim, od produkcji po noszenie kawy. W jego sercu najważniejsze miejsce zajmują niskobudżetowe filmy DIY, chociażby najpopularniejszy, przy jakim pracował - "Kung Fury". Aktualnie całą energię wkłada w tworzenie jego kontynuacji, w której zobaczyć będzie można między innymi Arnolda Schwarzeneggera i Michaela Fassbendera. Na SzlamFeście obejrzymy wspólnie pierwsze "Kung Fury", porozmawiamy o pracy nad drugim i obejrzymy unikalne materiały z powstawania obydwu.

Deadhead Comics

 

Edynburskie podziemie komiksowe na Szlamie Ostatecznym!

 

Naszymi kolejnymi gośćmi będą twórcy związani z jednym z najciekawszych small pressowych sklepików/wydawnictw, jakie znajdziecie w Szkocji - Deadhead Comics. Reprezentacja wydelegowana do Gdańska to:

 

The artwork of Christian Sloan Hall - pochodzi z hrabstwa Orange w Kalifornii, a obecnie na stałe mieszka w Szkocji. Poza komiksem współpracuje z magazynami muzycznymi oraz zespołami, a z jego prac korzystali między innymi Metal Hammer, Terrorizer, Amon Amarth, Dimmu Borgir, Judas Priest czy Danzig.

 

Stuart Beel, znany lepiej jako TsU, działalność ilustracyjną rozpoczął w latach 90., pracując przy dystopicznej grze fabularnej SLA Industries (Nightfall Games). To otworzyło mu drogę do współpracy z innymi wydawcami z rynku gier RPG, między innymi Wizards of the Coast, Whitewolf Games czy Wasteland Games, aż wreszcie dostał angaż w Target Games przy słynnym Warzone i karciance Doomtrooper. Na początku XXI wieku rynek gier załamał się, więc Stuart postanowił zmienić branżę na... jeszcze mniej dochodową i zaczął bazgrolić. Tak narodziło się "The rise and fall of the Monkey King", a na SzlamFeście premierę będzie miał najnowszy zeszyt serii.

 

Ogłaszamy pierwszą SzlamFestową premierę w 2020 roku i pierwszą anglojęzyczną w historii festiwalu - Monkey King by TsU.

 

Dimitris Zach to grecki rysownik mieszkający w Edynburgu i twórca Rough Time Comics. Sam o sobie pisze, że nie ma szczególnie dużych umiejętności i osiągnięć, ale to nie prawda, a jego kreskówkowy styl jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych w szkockim indie komiksie.

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.