SOLIDARITY OF ARTS - TANGERINE DREAM

SOLIDARITY OF ARTS - TANGERINE DREAM

SOLIDARITY OF ARTS - TANGERINE DREAM

WHEN?
22.08.2019
WHEN
1701 DAYS

TICKETS
60
BUY TICKET

SOLIDARITY OF ARTS

 

ODWAGA to słowo klucz programu muzycznego festiwalu. Zespół kuratorski – Magdalena Sroka i odpowiedzialni za część muzyczną twórcy festiwalu Unsound: Mat Schulz, Małgorzata Płysa i Grzegorz Kwiecień – zaprosili artystów, którzy wymykają się klasyfikacjom gatunkowym, integrują różne dziedziny sztuki, bezkompromisowo walczą na różnych polach o wolność sztuki i angażują się w sprawy ważne społecznie i politycznie. Czwartkowy koncert to spotkanie twórców różnych generacji, z różnych muzycznych terytoriów.
 

Ben Frost to pochodzący z Australii, a zakorzeniony na Islandii kompozytor i producent czerpiący z różnorodnych źródeł muzyki – od minimalizmu po metal, eksplorujący różne formy hałasu i tłumaczący je na współczesne formy. Na polu muzyki filmowej ma na koncie współpracę z Netflixem i ścieżkę dźwiękową niemieckiego serialu „Dark” czy projekt Music for Solaris – alternatywną aranżację muzyczną do ekranizacji lemowskiego “Solaris” Andrieja Tarkowskiego. Jego występy na żywo to nieprzewidywalne doświadczenie nie tylko muzyczne, ale także kinetyczne. W B90 towarzyszyć mu będzie MFO, czyli Marcel Weber artysta pracujący z obrazem, światłem i przestrzenią. Jego prace, instalacje i performance’y gościły poza Unsound na takich festiwalach jak Berlin Atonal czy Mutek w Montrealu.
 

Holly Herndon to kolektywna odsłona twórczości cenionej producentki z obszarów nowej elektroniki. Łączy duchowy wymiar tradycyjnej muzyki chóralnej, z brzmieniem komputerowym współtworzonym przez sztuczną inteligencję. Ten wyjątkowy chór tworzą artystka, wokaliści, programiści i… AI. Holly Herndon na swoim najnowszym albumie “PROTO” odwołuje się do zagadnień konfliktów ideologicznych i tożsamościowych generowanych przez rozwój technologii. Tworząc płytę współpracowała ze stworzonym przez siebie “dzieckiem” AI o imieniu Spawn. Artystka regularnie odwiedza najważniejsze festiwale muzyczne na świecie, w tym krakowski Unsound. 
 

TANGERINE DREAM od czasu zawiązania grupy w 1967 w Berlinie Zachodnim zdążyli wyznaczyć kanon brzmienia syntezatorowego dla wielu kolejnych pokoleń twórców i słuchaczy, stworzyli ścieżki dźwiękowe do kultowych filmów i gier, a dziś mają status legendy. Zespół był także jedną z pierwszych zachodnich grup, jakie swobodnie koncertowały w krajach za żelazną kurtyną. W Stoczni Gdańskiej zaprezentują materiał “Quantum Gate”, zrealizowany przez obecnych członków grupy efekt kontynuacji brzmieniowych pomysłów Edgara Froese, wraz z unikalnym elementem – kompozycją tworzoną na scenie, w czasie rzeczywistym. 

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.