SOLIDARITY OF ARTS - PussyRiot

SOLIDARITY OF ARTS - PussyRiot

SOLIDARITY OF ARTS - PussyRiot

SOLIDARITY OF ARTS

 

ODWAGA to słowo klucz programu muzycznego festiwalu. Zespół kuratorski – Magdalena Sroka i odpowiedzialni za część muzyczną twórcy festiwalu Unsound: Mat Schulz, Małgorzata Płysa i Grzegorz Kwiecień – zaprosili wyjątkowych artystów, którzy wymykają się klasyfikacjom gatunkowym, integrując różne dziedziny sztuki, bezkompromisowo walczą na różnych polach o wolność swojej ekspresji i angażują się w sprawy ważne społecznie i politycznie. Czwartkowy koncert to spotkanie twórców różnych generacji, z różnych muzycznych terytoriów.

 

Mary Komasa to piosenkarka i autorka tekstów. Na stałe mieszka w Berlinie. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Mary Komasa”. Szybko zyskała, nie tylko w Polsce, miano jednego z najbardziej oryginalnych głosów sztuki pop w Polsce i nie tylko. W swojej artystycznej pracy otwarcie broni prawa do wolności i godności osób, które są wykluczone lub dyskryminowane ze względu na swoją tożsamość. Jej drugi album, „Disarm” zostanie zaprezentowany jesienią 2019 roku. 

Współpraca brytyjskiego artysty felicita i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaowocowała projektem SOFT POWER, w którym nowa muzyka elektroniczna spotyka się z polskim tańcem ludowym. Felicita wykorzystuje tradycyjną choreografię oraz kostiumy, a także napisaną na nowo muzykę, tworząc hipnotyczne widowisko multimedialne. Pomysł zrodził się z zainteresowania artysty kulturą ludową, narodową tożsamością, turystyką, iluzją i farsą, a po części był pokłosiem lekcji tańca, jakie odebrał w dzieciństwie.

 

SIKSA to feministyczny, punkowy duet Alex Freiheit i Piotra Buratyńskiego, który szokuje zarówno formą, jak i treścią. Artyści budują na scenie jedyne w swoim rodzaju widowisko, łączące elementy punkowego koncertu, teatralnego happeningu i poetyckiego slamu, które staje się artystyczną i ideologiczną prowokacją. Siksa wykrzykuje ze sceny to wszystko, o czym łatwiej milczeć: przemoc wobec kobiet, nacjonalizm, seksizm, zaburzenia odżywiania. Ale jej złość nie pozostawia jednakw rozpaczy. Siksy można nie znosić, można się z nią nie zgadzać, ale nie można jej zignorować.
 

PussyRiot to radykalna rosyjska, feministyczna grupa aktywistek znana przede wszystkim z antyputinowskich protestów politycznych. Ich występy mają formę punkowych, nielegalnych akcji i happeningów w rozmaitych, najczęściej niekonwencjonalnych miejscach: na stacjach metra, dachach trolejbusów, na placu Czerwonym, a także w drogich butikach odwiedzanych przez rosyjską klasę wyższą. Uwagę światowej opinii publicznej skupiły po występie w katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie w 2012 roku, po którym artystki zostały aresztowane i uwięzione na blisko dwa lata. Podczas SOLIDARITY OF ARTS zaprezentują RIOT DAYS, program będący połączeniem muzyki, performansu, teatru i sztuki video, opowie historię działalności politycznej zespołu, jego aresztowania, uwięzienia i emigracji.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.