Tymon Papior - Klub koncertowy B90

Tymon Papior

Tymek Papior to wszechstronny polski muzyk znany ze swoich umiejętności jako perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor i producent. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku 7 lat, początkowo ucząc się gry na akordeonie guzikowym w szkole muzycznej. Jednak jego pasja do perkusji skłoniła go do zmiany instrumentu i ukończył szkołę średnią jako klasyczny perkusista.

 

Już w wieku 16 lat Tymek zaczął występować z czołowymi muzykami, głównie w kręgach jazzowych. Początkowo grał jako sideman, a później prowadził własny kwartet, który otworzył 26. edycję festiwalu Jazz Jantar. Jego zainteresowanie eksperymentalną muzyką elektroniczną i produkcją sprawiło, że zaczął występować solo, wykorzystując przygotowaną perkusję i elektronikę.

 

W 2023 roku Tymek wydał swoje solowe EP zatytułowane „Wind EP” oraz współpracował z Wują HZG przy singlu „Truffles Attack” z albumu „Portraits 2” wydanego przez Uknowmerecords. W 2024 roku wydał album w duecie zatytułowany „Lumbago” razem z Wują HZG, pokazując swoją ciągłą ewolucję w łączeniu jazzu z muzyką elektroniczną​.

Kraj pochodzeniaPolska

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco