PL / EN

  bilety w cenie 55 zł (przedsprzedaż), 65 zł (w dniu koncertu) do nabycia:
  * online na tickets.soundrive.pl oraz www.eventim.pl,
  * w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

  WYDARZENIE NA FACEBOOKU

  23 Listopada2018 – Decapitated, Frontside + VS, DMD / 23 XI / Gdańsk

  Knock Out Productions prezentuje i zaprasza na Knock Out Tour 2018! Trasa koncertowa z udziałem Decapitated, Frontside, Virgin Snatch oraz Drown My Day odbędzie się w listopadzie i obejmie jedenaście koncertów w największych polskich miastach!

  W roli jednego z dwóch headlinerów wystąpi niekwestionowana gwiazda sceny metalowej – Decapitated. Grupa dowodzona przez gitarzystę Wacława „Vogga” Kiełtykę będzie promować album „Anticult”. Płyta ukazała się w lipcu 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records i zebrała wiele pozytywnych recenzji w największych magazynach muzycznych. Będzie to pierwsza polska trasa koncertowa promująca najnowszy album w dorobku zespołu.

  Tuż przed Decapitated, na scenie pojawi się Frontside. Grupa założona w Sosnowcu przez Mariusza „Demona” Dzwonka niedawno zapowiedziała premierę kompilacyjnego boxu „Broń Masowego Rażenia”. Będzie zawierać sześć niedostępnych od dawna albumów zespołu, w tym debiutancki „…Nasze Jest Królestwo, Potęga i Chwała Na Wieki” z 2001 roku. Frontside aktualnie pracuje nad nowym, dziewiątym albumem. Materiał z nadchodzącego krążka będzie promowany w trakcie Knock Out Tour 2018.

  Skład trasy Knock Out Tour 2018 uzupełniają dwie kapele z Krakowa – Virgin Snatch oraz Drown My Day. Obydwa zespoły kończą pracę nad najnowszymi albumami i najprawdopodobniej data ich premier zbiegnie się ze startem trasy koncertowej.

  Zapraszamy na trasę „KNOCK OUT TOUR 2018”:
  22 listopada (czwartek) – Poznań „U Bazyla”
  23 listopada (piątek) – Gdańsk „B90”
  24 listopada (sobota) – Szczecin „Peron 5”
  25 listopada (niedziela) – Wrocław „A2”
  29 listopada (czwartek) – Łódź „Scenografia”
  30 listopada (piątek) – Warszawa „Progresja”
  1 grudnia (sobota) – Białystok „Gwint”
  2 grudnia (niedziela) – Bydgoszcz „Estrada”
  6 grudnia (czwartek) – Kraków „Kwadrat”
  8 grudnia (sobota) – Lublin „Graffiti”
  9 grudnia (niedziela) – Katowice „Mega Club”

  Przedsprzedaż biletów startuje 12 czerwca o godzinie 10:00. Bilety kolekcjonerskie będą dostępne na: https://tickets.soundrive.pl.

  DECAPITATED (Polska) techniczny death metal, groove metal:

  Parę tygodni temu z wielką radością ogłaszaliśmy powrót Decapitated do koncertów w Polsce w roli supportu mistrzów djentu z Meshuggah. Wiadomość jeszcze lepsza jest taka, że jesienią kapela Vogga zagra składającą się z kilkunastu koncertów trasę po kraju!

  Decapitated to od lat jedna z największych instytucji w świecie technicznego death metalu i jedni z najznakomitszych ambasadorów polskiego ciężkiego grania na świecie. Ich historia, obejmująca niestety również tragiczne wydarzenia, jest doskonale znana. Przypomnijmy więc w skrócie tym, którzy być może dopiero od niedawna mają styczność z dokonaniami kapeli, że powstała ona w 1996 roku w Krośnie, gdy muzycy byli jeszcze nastolatkami (Vitek, Vogg i Sauron mieli od 12 do 16 lat). Bardzo szybko Decapitated zostali docenieni poza granicami Polski, bo pomimo młodego wieku grali doskonały i świetny technicznie death metal. Debiutancki album zespołu, „Winds Of Creation” z 2000 roku, ze znakomitym coverem klasyka Slayer „Mandatory Suicide”, wyprodukował Peter z Vadera. Kolejne albumy – „Nihility”, „The Negation”, a przede wszystkim nagrany z Covanem na wokalu „Organic Hallucinosis” z 2006 roku, potwierdziły jedynie światową klasę kapeli.

  Od 2009 roku Decapitated wydali trzy studyjne albumy – „Carnival Is Forever” (2011) „Blood Mantra” (2014) i „Antikult” (2017). Pokazali na nich odświeżone oblicze stylistyczne, w którym znalazło się miejsce na elementy thrashu i groove metalu. W obecnym składzie kapeli obok Vogga są jeszcze: Rafał „Rasta” Piotrowski (wokal), Michał „Młody” Łysejko (perkusja) i Hubert Więcek (gitara basowa).

  Sprawdź, jeśli lubisz: Suffocation, Hate Eternal, Morbid Angel, Gojira, Meshuggah…

  https://www.facebook.com/decapitated
  https://www.youtube.com/watch?v=yR7AnukIl8U

  FRONTSIDE (Polska) metalcore, deathcore:

  Ćwierć wieku na scenie świętuje w 2018 roku sosnowiecki Frontside. Historia kapeli zaczęła się w 1993 roku, gdy Astek (Sebastian Flasza) i Demon (Mariusz Dzwonek) po rozpadzie zespołów, w których grali – Dirty Flower i My Life – postanowili razem tworzyć muzykę, w której zawrą doświadczenia związane z miejscem, w którym dorastali oraz dźwięki inspirowane ich ulubionymi wykonawcami z kręgów ekstremalnego metalu i hard core’a: Slayer, Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone. Właśnie mariaż metalu i hardcore’owych elementów złożył się na styl muzyczny Frontside.

  Dziś najbliższym określeniem tego, co gra Frontside jest słowo „metalcore”. Choć muzycy już nie raz udowodnili, że w sztywnych ramach nie zamierzają cały czas przebywać. Najmocniejszym na to dowodem była płyta „Sprawa jest osobista” z 2014 roku, nagrana z udziałem między innymi Zielonego z Virgin Snatch i Piotra Roguckiego z Comy. Muzycy zabawili się tu konwencjami i zrobili to w sposób mistrzowski, z lekkim przymrużeniem oka.

  Metalcore’owcy z Sosnowca mają od lat opinię jednego z najlepszych zespołów śpiewających po polsku. Za album „I odpuść nam nasze winy” kapela Demona została nagrodzona Fryderykiem. Obecnie muzycy są już na zaawansowanym etapie przygotowywania dziewiątej studyjnej płyty. Materiał z niej będą promować na jesiennej trasie „Knock Out Tour”.

  Warto zaznaczyć, że już 6-go lipca ukaże się wyjątkowy box „Broń Masowego Rażenia”, który zawierać będzie m.in. niedostępny od dawna, debiutancki album grupy „…Nasze Jest Królestwo, Potęga i Chwała Na Wieki’.

  Frontside nie ominęły personalne turbulencje, ale od 2005 roku kapela gra w niezmienionym składzie. Tworzą go: Marcin „Auman” Rdest (wokal), wspomniany Demon (gitara), Dariusz „Daron” Kupis (gitara), Wojciech Nowak (gitara basowa) i Tomasz „Toma” Ochab (perkusja).

  Sprawdź, jeśli lubisz: Slayer, Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front…

  https://www.facebook.com/frontsideofficial
  https://www.youtube.com/watch?v=4UhHevqSKGc