PL / EN

pasekb90

bilety w cenie 65 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (w dniu koncertu) do nabycia:
* online na tickets.soundrive.pl i www.eventim.pl
* w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

PROMOCJA!!! DARMOWE BILETY
poprzez tickets.soundrive.pl przy zakupie:

5 biletów – 1 gratis
7 biletów – 2 gratis
10 biletów – 3 gratis!!!

19:00 drzwi
19:30 Kontrabanda / Fejz
20:15 Kontrabanda / Fejz
21:00 Kaliber 44

21 KWIETNIA 2017 – KALIBER 44 /PL/

Koncert ze specjalną oprawą wizualną odbędzie w Gdańsku!

Kaliber 44, jedna z najważniejszych na polskim rynku grup hiphopowych zagra materiał z kultowej płyty KSIĘGA TAJEMNICZA. PROLOG.
Usłyszymy m. in. takie utwory jak; „Brat nie ma już miłości dla mnie”, „Nasze mózgi wypełnione są marią” czy „Moja obawa (bądź a klęknę)”. Ten klimat, te bity, te rymy.

Księga Tajemnicza. Prolog – pierwsza płyta zespołu Kaliber 44. Wydawnictwo ukazało się w 1996 roku. Album był promowany singlem „Magia i miecz”, na którym znalazły się utwory: „Moja obawa (bądź a klęknę)”, „Więcej szmalu 2” oraz „Plus i minus”.
Płyta cieszyła się dużą popularnością i uznaniem zarówno krytyków jak i fanów, sprzedając się w nakładzie 100 000 egzemplarzy. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów „Magia i miecz” oraz „Plus i minus”, którego treść dotyczyła obaw Łuszcza przed zakażeniem wirusem HIV. Członkowie grupy wykonywaną muzykę określili jako hardcore psycho rap lub magia i miecz, w nawiązaniu do promującego album utworu.

Płyta uzyskała nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach Fonograficzny debiut roku i Album roku – muzyka alternatywna.

www.youtube.com/watch?list=RD09BE-P0noSg&v=09BE-P0noSg