PL / EN

19:00 – otwarcie klubu
20:00 – JUNO REACTOR /UK/

10.01 – 31.01 – 40 zł
01.02 – 28.02 – 50 zł
01.03 – 08.03 – 55 zł
w dniu koncertu 60 zł

9 MARCA 2014 – JUNO REACTOR /UK/

Juno Reactor – grupa założona w roku 1990 tworząca psychedelic- i goa trance, w której skład wchodzą Ben Watkins oraz Mike Maguire.

Grupa znana jest z barwnych koncertów-performance’ów, w czasie których na żywo występują współpracujące z grupą zespoły oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia. Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespółAmampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Taz Alexander, Ghetto Priest oraz Yasmin Levy.

Muzyka tworzona przez zespół jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często w współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem. Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic- i goa trance z world music (muzyką etniczną) i poważną.

Album Transmissions wydany w 1993 roku jest uznawany za pierwszy w pełni goa trance’owy. Stał się wzorem dla innych twórców tego nurtu muzyki elektronicznej. Grupa stworzyła bądź współtworzyła ścieżki dźwiękowe do wielu znanych filmów, m.in.: Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje, Brave Story, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2, Mortal Kombat czy Texhnolyze.

Tym razem zamiast afrykańskich tancerzy będą hinduskie tancerki.. W składzie oprócz założyciela Ben’a Watkinsa (kompozytor muzyki m.in. Matrix, Mortal Kombat, Desperado 2) m.in. perkusista Budgie (ex- Siouxsie & The Banshees, The Creatures), japoński gitarzysta Sugizo.